Hlavní navigace

V Brně se chystá další lov na vývojáře. Wandera chce sehnat dvacítku zkušených

5. 6. 2017

Sdílet

Necelých osmadvacet milionů dolarů nasypal v květnu americký fond Sapphire Ventures do pět let staré bezpečnostní firmy Wandera. Spoluzakladatel startupu Roy Tuvey chce peníze využít především na vývoj. 

A to se bude týkat hlavně jejich brněnského vývojářského centra. „Firma chce peníze použít na další rozvoj naší platformy. Což v praxi znamená, že budeme nabírat víc lidí než kdy před tím,“ říká šéf pětatřicetihlavé české pobočky Antonín Karásek

Wandera se zaměřuje na mobilní bezpečnost především pro korporátní zákazníky. Tuvey považuje za nové nebezpečí především phishing mířený na mobilní zařízení. 

Wandera si proto dlouhodobě cvičí umělou inteligenci jménem MI:RIAM. „Ve zkratce řečeno sleduje dění na síti a používá algoritmy strojového učení, aby v něm rozpoznala anomálie a rozhodla se, jestli by se mohlo jednat o nové hrozby,“ dodává Karásek.

Před Karáskem tak stojí úkol sehnat letos dvacítku nových lidí. To v Brně, kde už je, podobně jako v Praze, poměrně přebráno, nebude jednoduché. „Zatím nám stačil jeden schopný recruiter. S plány, které teď máme, to ale bude málo,“ tvrdí Karásek s tím, že firma připravuje frontální útok na komunitní a vývojářské akce. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).