Hlavní navigace

V Brně vystoupí John Romero, tvůrce Dooma, Quaka a Wolfensteina

25. 5. 2018

Sdílet

John Romero

Od prvního do třetího června se na výstavišti v Brně uskuteční rozsáhlá akce Game Access. První dva dny je součástí také konference, kde vystoupí několik herních vývojářů z významných studií. Mezi nimi bude také John Romero, který s Johnem Carmackem, Adrianem Carmackem a Tomem Hallem v roce 1991 založil společnost id Software.

Romero v Brně vystoupí s přednáškou nazvanou „The Early Days of id Software: Programming Principles“, ve které má popsat nejenom začátky společnosti, ale také programovací techniky a principy.

Romero je jedním z hlavních tvůrců her Wolfenstein 3D, Doom nebo Quake. Všechny v podstatě posunuly výrazně dopředu nejenom herní žánr, ale také technické možnosti počítačů.

V Brně bude mít přednášku také Romerova manželka Brenda Romero, která se podílela na hrách jako Wizardry nebo Jagged Alliance. Manželé nyní provozují firmu Romero Games, která má údajně chystat dva tituly.

Kromě toho se na Game Accessu objeví Daniel Vávra z Warhorse Studios, Marek Madej z CD Projekt RED či Nate Stephens ze Santa Monica Studio spadající pod PlayStation.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.