Hlavní navigace

V Českém rozhlase porostou mzdy, zvýší se nejméně o 1500 Kč

29. 11. 2019

Sdílet

Studio, Český rozhlas Autor: Khalil Baalbaki, Český rozhlas

Zaměstnanci Českého rozhlasu si v příštím roce platově polepší. Na veřejném jednání Rady Českého rozhlasu to oznámil generální ředitel veřejnoprávního média René Zavoral

 „V minulém týdnu jsme se zástupci odborových organizací v Českém rozhlase podepsali kolektivní smlouvu na rok 2020. Zavázali jsme se k nárůstu mezd od 1. ledna 2020 o tři procenta, nejméně však o 1500 korun,“ sdělil.

Navýšení se dotkne zaměstnanců, kteří letos odpracovali alespoň půl roku v Českém rozhlase, při zkráceném úvazku se bude navýšení adekvátně upravovat. Rozhlas také navýší příspěvek zaměstnavatele na penzijní připojištění z 1200 korun na 1400 korun. V ročním souhrnu je to pro každého takového zaměstnance bez dvou stovek 17 000 korun. 

Nadále se v rozhlase vyplácejí specifické poukázky na volnočasové aktivity v hodnotě 3000 korun, do loňského roku to byla tisícikoruna. Zůstávají stravenky ve výši 100 korun, zaměstnanci mohou nadále čerpat také čtyři sick days v roce.

„Obecně jsme se rozhodli, že do osobních nákladů půjde o 37 milionů korun více než v roce 2019,“ poznamenal generální ředitel v souvislosti s plánováním rozpočtu na příští rok. Osobní náklady tak budou ročně tvořit už více než miliardu korun, podle Zavorala zhruba 57 procent rozpočtu Českého rozhlasu.

Zaměstnanci dostanou i mimořádnou vánoční odměnu. „V kolektivní smlouvě jsme se zavázali, že vyplatíme zaměstnancům jako jednorázovou odměnu alespoň 12 tisíc korun. My jsme se nakonec rozhodli s ohledem na dobré hospodaření Českého rozhlasu odměnu koncipovat tak, aby každý zaměstnanec dostal 30 procent své základní mzdy, minimálně však 12 tisíc korun,“ uzavřel Zavoral.

„Zaměstnanci Českého rozhlasu se mají velmi dobře a doufám, že si to uvědomují,“ podotkla na schůzi předsedkyně Rady ČRo Hana Dohnálková.

Průměrná hrubá měsíční mzda zaměstnanců Českého rozhlasu v roce 2018 byla 39 394 Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).