Hlavní navigace

V Česku vzniká e-commerce skupina V-Sharp, sdružuje DoDo či Inveo

Sdílet

Jan Sedlák 17. 9. 2019

V České republice vznikla nová e-commerce skupina, která v sobě slučuje několik společností a která chce fungovat jako fond rizikového kapitálu (VC) pro další projekty. Jmenuje se V-Sharp a aktuálně pod ni spadá logistické DoDo, e-commerce akcelerátor Inveo, automatická předpověď poptávky Riverbit a redistribuce „deadstocku“ Ydistri. V-Sharp už také koupila platformu Atoto.

„Cílem skupiny V-Sharp je stát se dominantním hráčem na poli e-commerce a logistiky ve střední Evropě, který bude přinášet technologické inovace a formou seedových investic pohánět zajímavé firmy a startupy spojené s digitálními B2B službami, e-tailem, či aktivity spojené s chytrou městskou logistikou,“ uvádí skupina.

„Projekty V-Sharpu v současné době zaměstnávají přes 650 lidí a souhrnná valuace všech subjektů spadajících do skupiny dosahuje 1 miliardy korun. Skupina plánuje i v dalších letech významně růst, a to v dosavadním tempu stovek procent ročně,“ uvádí firma dále. V-Sharp vede Michal Menšík, který založil Inveo a koupil DoDo.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.