Hlavní navigace

V Česku vznikla nová služba placeného obsahu Pickey

19. 7. 2021

Sdílet

Pickey Autor: Printscreen, Lupa.cz

Nová sociální síť pro propojení tvůrců obsahu a jejich fanoušků Pickey oznámila začátek provozu. Služba umožní tvůrcům publikovat fotografie, videa, podcasty nebo texty a zároveň dá fanouškům možnost si své oblíbené tvůrce předplácet. Platforma je česká a platby probíhají v korunách.

„Byla jsem naprosto vyčerpaná systémem, kterým si tvůrci v Česku vydělávají. Říkala jsem si, že jestli ještě jednou uvidím svého oblíbence, jak dělá nějakou nucenou reklamu na pračku, zkusím s tím něco udělat,“ vzpomíná Denisa Hrubešová, která platformu založila spolu s Davidem Slačálkem.

Roční vývoj financovala Hrubešová bez investorů pouze z vlastních zdrojů. Tvůrci se mohou ke službě zatím připojit pouze na pozvánku, od září ale platforma bude přístupná všem. Mezi tvůrci jsou zatím lihovarník Martin Žufánek nebo Starý Mrzout, autor Radia Zeitung.

„Nesejde na tom, jestli jste kovaní v módě, vaření, novinařině, gamingu nebo jestli třeba točíte videa o tom, jak správně cvičit. Nepochybně umíte něco, co někdo jiný neumí, tak to nabídněte světu a nechte si za to zaplatit. Normálně, bez nesmyslných spoluprací,“ dodává Hrubešová.

Fanoušci mohou prostřednictvím služby svým oblíbeným tvůrcům posílat měsíční příspěvky. Pickey si z každé pravidelné platby vezme provizi 15 %, minimálně však 15 Kč. Z jednorázových plateb si služba strhne 20 %, minimálně však 10 Kč.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 7. 2021 21:28

  sax

  Ne desátek, ale dva desátky! Hlavně ať mele žvásty o reklamě na pračku. Když jdou prachy k ní, tak je to určitě mnohem lepší.

 • 20. 7. 2021 18:01

  Ender

  Přijde mi zábavné, že pokud stránku "Ceník" na jejich webu navštívím se zakázaným JS (NoScript), tak se zobrazí úplně normálně se tvářící stránka, kde je řečeno, že jejich provize je 0 % / 0 Kč ve všech případech, včetně správně vypsaných příkladů. Teda poté, co jsem prošel přes ten neplatný certifikát (pickey.cz vs www.pickey.cz).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).