Hlavní navigace

V Malé Úpě natáčí filmaři z francouzské televize TF1

7. 3. 2018

Sdílet

Malá Úpa

Malá Úpa, druhá nejvýše položená obec v České republice, se v těchto dnech stala dějištěm natáčení další ze série francouzských romantických vánočních komedií Coup de foudre. Francouzský štáb pracuje v první půli března především v okolí barokního kostela svatého Petra a Pavla z roku 1789, význačného roku francouzské historie. 

Jednu z hlavních rolí ztvárnila herečka Barbara Cabrita, kterou čeští diváci mohou znát z několika epizod seriálu Kriminálka Paříž nebo komedie Zlatá klícka z roku 2013. Produkce francouzské televize TF1 si pro natáčení vánočního cyklu Coup de foudre à Noel vybírá unikátní lokality po celém světě. Úvodní díl vznikal v indickém Jaipuru, další v laponské Kiruně ve Švédsku a v Praze, v roce 2017 volba padla na polynéský ostrov Bora Bora a letos na Vánoce budou francouzští diváci sledovat příběh odehrávající se ve Vídni a v Malé Úpě.

Záběry z Malé Úpy a okolí jsou k vidění hned v několika českých filmech a seriálech. Například v seriálu My z konce světa, detektivce Holka na zabití a hned několik míst si zahrálo v komedii Hynka Bočana Smích se lepí na paty. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).