Hlavní navigace

V Praze otevírá vývoj Pure Storage, jeden z hlavních hráčů v ukládání dat

Sdílet

Jan Sedlák

V Praze se otevírá další výzkumné a vývojové centrum velké zahraniční společnosti. V kancelářském centru Drn ho rozjíždí americký podnik Pure Storage, který v současné době patří k nejdůležitějším světovým hráčům v oblasti ukládání dat. České hlavní město je součástí strategie růstu v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA).

Pure Storage na otevření centra pracoval s tuzemskou agenturou CzechInvest. Praha se dostala do finále společně s dalšími čtyřmi městy, konkrétně Mnichovem, Barcelonou, Varšavou a Aténami. „Vybrali jsme si Prahu, protože je zde spousta talentů, chtějí sem lidé z Evropy, má kvalitní vzdělávání, dobré umístění a také výborné pivo,“ uvádí Dan Decasper, který pobočku řídí.

Podnik má v Česku aktuálně otevřených pět pozic v kategorii Software Engineer. Jde o role pro full stackfront-end, nástroje a infrastrukturu či seniorní pozici.

Pure Storage vyvíjí storage systémy postavené na technologii flash. K tomu nabízí také softwarové a cloudové nástroje pro práci s daty (ochrana, zálohování, replikace a podobně). Firma je od roku 2015 upsaná na burze v New Yorku. Její tržní hodnota přesahuje pět miliard dolarů. Tržby dosahují na 1,5 miliardy dolarů.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?