Hlavní navigace

V Praze otevírá vývoj Pure Storage, jeden z hlavních hráčů v ukládání dat

14. 11. 2019

Sdílet

Pure Storage

V Praze se otevírá další výzkumné a vývojové centrum velké zahraniční společnosti. V kancelářském centru Drn ho rozjíždí americký podnik Pure Storage, který v současné době patří k nejdůležitějším světovým hráčům v oblasti ukládání dat. České hlavní město je součástí strategie růstu v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA).

Pure Storage na otevření centra pracoval s tuzemskou agenturou CzechInvest. Praha se dostala do finále společně s dalšími čtyřmi městy, konkrétně Mnichovem, Barcelonou, Varšavou a Aténami. „Vybrali jsme si Prahu, protože je zde spousta talentů, chtějí sem lidé z Evropy, má kvalitní vzdělávání, dobré umístění a také výborné pivo,“ uvádí Dan Decasper, který pobočku řídí.

Podnik má v Česku aktuálně otevřených pět pozic v kategorii Software Engineer. Jde o role pro full stackfront-end, nástroje a infrastrukturu či seniorní pozici.

Pure Storage vyvíjí storage systémy postavené na technologii flash. K tomu nabízí také softwarové a cloudové nástroje pro práci s daty (ochrana, zálohování, replikace a podobně). Firma je od roku 2015 upsaná na burze v New Yorku. Její tržní hodnota přesahuje pět miliard dolarů. Tržby dosahují na 1,5 miliardy dolarů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 11. 2019 14:16

    lazywriter

    "Jak těm Čechům zalichotit, aby nebylo jasný, že hlavní kritérium byla cena? Pivo? Nemáte něco jinýho? Vždyť znají jenom spodně kvašený. ... Tak dobře, pivo."

    Sorry, ale to pivo tak bilo do očí, že jsem si hned představil tenhle rozhovor.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).