Hlavní navigace

V Praze proběhne summit vizionářské Singularity University ze Silicon Valley

David Slížek

Umělá inteligence, robotika, neurověda, blockchain, ale také třeba budoucnost kriminality či hacking. To mají být témata, o kterých se bude mluvit na SingularityUCzechia Summitu.

Za konferencí stojí Singularity University, think tank ze Silicon Valley založený v roce 2008 podnikatelem Peterem Diamandisem a známým výzkumníkem a spisovatelem Rayem Kurzweilem. Sídlí v kalifornském NASA Research Parku.

Na akci se má 5.–6. března 2018 na pražský Žofín sjet vizionářská špička ze Silicon Valley, která bude tvořit polovinu z asi 20 předpokládaných řečníků. Ředitelkou konference je bývalá šéfredaktorka časopisu Dotyk Eva Hanáková.

Záměr uspořádat konferenci v Praze podle ní podpořila čtveřice zdejších podnikatelů: předseda představenstva společnosti Škoda Transportation Tomáš Krsek, bývalý spolumajitel investiční skupiny Penta Martin Kúšik, zakladatel pražské advokátní kanceláře Pokorný, Wagner & Partners Radek Pokorný a spolumajitel společnosti WOOD & Company Jan Sýkora.

„Poprvé v historii lidstva se technologie vyvíjejí tak rychle, že mnozí z nás to už přestávají chápat. V souvislosti s tím se k lidem dostávají hlavně zprávy typu, že nás čeká nadvláda strojů a že lidstvo ovládne umělá superinteligence. A přesně to chceme změnit. Chceme ukázat, že rozvoj technologií není hrozbou, nýbrž že znamená spoustu nových příležitostí – pro svět byznysu i pro lidstvo jako celek,“ říká o akci Hanáková.

Našli jste v článku chybu?