Hlavní navigace

V Praze proběhne summit vizionářské Singularity University ze Silicon Valley

Sdílet

David Slížek 11. 12. 2017

Umělá inteligence, robotika, neurověda, blockchain, ale také třeba budoucnost kriminality či hacking. To mají být témata, o kterých se bude mluvit na SingularityUCzechia Summitu.

Za konferencí stojí Singularity University, think tank ze Silicon Valley založený v roce 2008 podnikatelem Peterem Diamandisem a známým výzkumníkem a spisovatelem Rayem Kurzweilem. Sídlí v kalifornském NASA Research Parku.

Na akci se má 5.–6. března 2018 na pražský Žofín sjet vizionářská špička ze Silicon Valley, která bude tvořit polovinu z asi 20 předpokládaných řečníků. Ředitelkou konference je bývalá šéfredaktorka časopisu Dotyk Eva Hanáková.

Záměr uspořádat konferenci v Praze podle ní podpořila čtveřice zdejších podnikatelů: předseda představenstva společnosti Škoda Transportation Tomáš Krsek, bývalý spolumajitel investiční skupiny Penta Martin Kúšik, zakladatel pražské advokátní kanceláře Pokorný, Wagner & Partners Radek Pokorný a spolumajitel společnosti WOOD & Company Jan Sýkora.

„Poprvé v historii lidstva se technologie vyvíjejí tak rychle, že mnozí z nás to už přestávají chápat. V souvislosti s tím se k lidem dostávají hlavně zprávy typu, že nás čeká nadvláda strojů a že lidstvo ovládne umělá superinteligence. A přesně to chceme změnit. Chceme ukázat, že rozvoj technologií není hrozbou, nýbrž že znamená spoustu nových příležitostí – pro svět byznysu i pro lidstvo jako celek,“ říká o akci Hanáková.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.