Hlavní navigace

V pražském metru bylo zprovozněno 10 bankomatů na kryptoměny

29. 5. 2018

Sdílet

Bitcoin bankomat v pražském metru Autor: Jan Sedlák

K několika místům, kde si lze v Praze směnit hotovost na bitcoin a další kryptoměny, přibylo také pražské metro. Česká společnost General Bytes Services zprovoznila prozatím deset bankomatů, které jsou k dispozici na pobočkách trafik Relay a Hubiz. Dostupnost bankomatů se řídí podle otevírací doby těchto obchodů.

Přístroje jsou v současné době k dispozici na zastávkách metra Florenc, Hlavní nádraží, Flora, Skalka, Černý most, Můstek, Pankrác, Dejvická, Nádraží Veleslavín a Zličín. Jde tedy o frekventované uzly. Mapka bankomatů společně s doplňujícími informacemi je dostupná na webu.

Bankomaty podporují čtyři kryptoměny: Bitcoin, Dash, Monero a Litecoin. General Bytes na webu nabízí základní informace. Na něj také odkazuje adresa bitcoin-navod.cz, která je na bankomatech viditelně prezentována.

V České republice je v současné době instalováno 46 bankomatů zaměřených na kryptoměny, přičemž 27 z nich je v Praze (viz mapa). Většinu z nich provozují General Bytes, kteří své krypto-ATM instalovali už na téměř 860 místech po celém světě. Česko má vůbec jednu z největších penetrací těchto zařízení.

Bankomaty na kryptoměny v pražském metru:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).