Hlavní navigace

V Thunderbirdu bude nativně integrovaná podpora OpenPGP

9. 10. 2019

Sdílet

Thunderbird

V Thunderbirdu přibude příští rok integrovaná podpora OpenPGP, informují o tom tvůrci open source emailového klienta na Mozilla blogu.

Protokol OpenPGP bylo sice (ne ve všech verzích) možné v Thunderbirdu využívat i doposud, ale pouze prostřednictví rozšíření Enigmail, které k tomu využívá GnuPG (GPG) implementaci. Problém je, že Thunderbird po vzoru Firefoxu s verzí 78 udělá tlustou čáru za dosavadní podporou svých vývojářských API, což znamená konec starých rozšíření. Do budoucna bude Thunderbird podporovat pouze WebExtensions rozšíření.

Tvůrci populárního open source mailového klienta se proto dohodli s autory Enigmailu, že společnými silami zapracují podporu OpenPGP do Thunderbirdu přímo. Přijít by měla v roce 2020 právě s verzí klienta číslo 78. Dobrá zpráva pro dosavadní uživatele Enigmailu je, že Thunderbird bude podporovat automatickou migraci klíčů a nastavení.   

„Vždycky bylo mým cílem dostat podporu OpenPGP do základního produktu – Thunderbirdu. Přestože to bude konec dlouhého příběhu, po 17 letech práce na Enigmailu jsem s tímto výsledkem velmi spokojen,“ prohlásil Patrick Brunschwig, project lead Enigmailu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).