Hlavní navigace

Vackova TCCM v loňském roce prodala přes dva miliony telefonů, vsadila i na Nokii

10. 1. 2018

Sdílet

Kamil Vacek, TCCM

Česká společnost TCCM, kterou založil a řídí Kamil Vacek, v roce 2017 prodala přes dva miliony mobilních telefonů (konkrétně dva miliony a padesát tisíc). Finanční výsledky společnost ještě nezveřejnila. V předchozím roce dosáhla na obrat 2,72 miliardy korun.

TCCM v současné době distribuuje několik chytrých telefonů v patnácti evropských zemí včetně střední a východní části Evropy. Konkrétně jde o čínské telefony Honor, odolné modely CAT Phone, portfolio Doro a také telefony znovu fungující Nokie. Ta nyní funguje prostřednictvím společnost HMD Global, která s novými modely na český trh přišla v polovině loňského roku (náš rozhovor).

TCCM spolupracuje přímo s mobilními operátory (T-Mobile, Vodafone, O2, Telenor, Orange a další) a retailovými prodejci (Alza.cz, Mall Group nebo MediaMarkt).

Vacek má za sebou na mobilním trhu bohatou historii. Byl distributorem HTC pro střední a východní Evropu, na zdejší trh přinesl značku Samsung a byl importérem kdysi známých strojů Sagem. Zkušenosti má také s dalšími značkami jako Kodak nebo CoolPad.

TCCM spadá pod nizozemskou firmu Hunyin Holding B. V., kterou stoprocentně ovládá právě Vacek. TCCM sídlí v Praze.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).