Hlavní navigace

Valuo oceňuje nemovitosti. Teď dostalo pár milionů od Bartova Pale Fire Capital

19. 9. 2017

Sdílet

Spočítat si tržní hodnotu bytu nebo rodinného domu. To je ve vrcholící realitní horečce praktické. Mladý startup Valuo už na to ulovil první investici. 

Firma při výpočtu hodnoty nemovitostí vychází z databáze téměř 200 tisíc nemovitostí prodaných nebo nabízených v posledních 6 měsících po celé republice. „U každé z nich jsme ručně zjišťovali její stav. To je velká výhoda oproti mnoha podobným službám, které na českém internetu v současné době jsou,“ vysvětluje spoluzakladatel firmy Radek Šitera.

Na další rozvoj sítě teď dostal Šitera první české peníze. Investiční fond Pale Fire Capital si pořídil 29 procent firmy za řádově jednotky milionů korun. „Inovativní online služby v oblasti nemovitostí nás zajímají již delší čas. Máme radost, že se skrz Valuo můžeme na tento segment nyní poprvé podívat,“ komentuje investici spoluzakladatel fondu Jan Barta.

Podle Šitery peníze použijí na vylepšení algoritmu a na propagaci. „Nechceme však zůstat jen v Česku. Už teď začínáme sbírat data pro výpočet v dalších evropských zemích,“ dodává Šitera s tím, že konkrétní země jsou ještě tajné. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).