Hlavní navigace

Vánoce v České televizi: nové pohádky a galakoncert Lucie Bílé

5. 11. 2019

Sdílet

Pohádka Princezna a půl království Autor: David Raub, Česká televize

Česká televize představila vánoční a novoroční programové schéma. Jeho každoroční jistotou jsou pohádky, chybět tedy nebudou ani letos. Premiéru budou mít čtyři: Princezna a půl království (24. 12.), Čarovný kamínek (v koprodukci se slovenskou RTVS), Čertí brko a Kde bydlí strašidla (s neslyšícími herci a celá ve znakovém jazyce).

Sváteční program dále vyplní osvědčené filmy včetně Tří oříšků pro Popelku, obou dílů Anděla Páně, Pelíšků, Snowboarďáků nebo Lásky nebeské. V nejlepších filmech se vrátí detektiv Hercule Poirot anebo zloduch Fantomas, na své si přijdou rovněž fanoušci Alaina Delona nebo Jean-Paula Belmonda. Příznivci populární hudby si mohou zapnout Vánoční galakoncert Lucie Bílé z pražské O2 Areny.

K adventnímu času patří také Adventní koncerty České televize, letos půjde už o 29. ročník. V plánu je dvoudílný dokument o současném papeži Svatý otec František, dále Vánoční promluva kardinála Dominika Duky nebo přímý přenos Půlnoční bohoslužby. 

Poslední den roku zpříjemní střihový pořad Silvestrovská hodina dějepisu moderovaný Martinem Dejdarem, speciální vydání Zázraků přírody, mimořádná Všechnopárty nebo další setkání herců a vypravěčů historek pod názvem Do roka a do dna.

Nový rok začne uvedením velkolepého pokračování historické minisérie Marie Terezie, kterou Česká televize natočila v mezinárodní koprodukci. Na obrazovky se rovněž dostane česká verze britského formátu Peče celá země (The Great British Bake Off), jenž se ve své domovské zemi dva roky po sobě stal nejsledovanějším pořadem. Soutěží dvanácti amatérských pekařů a cukrářů provedou Tereza Bebarová a Václav Kopta.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 11. 2019 18:48

  Martin090

  To já bych zase byl o mnoho radši, aby se ta naše ČT spojila spíše se západními televizemi (ZDF, RAI, BBC...) kde jsou peníze a lidi co to dělat opravdu uměj a nesoustředila se jenom na Ukrajinu, Slovensko nebo Polsko, kde budou vždy vznikat low cost pořady.

  6. 11. 2019, 18:51 editováno autorem komentáře

 • 6. 11. 2019 16:25

  bez přezdívky

  Nikdy jsem si nemyslel, že budu rád za koprodukci se Slováky. Doufám, že opět udrží na uzdě přílišnou kreativitu našich umělců, kteří tak rádi "inovují".

 • 7. 11. 2019 14:21

  bez přezdívky

  S ZDF ať se nikdo radši nespojuje. ČT má milionkrát lepší program , než ZDF

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).