Hlavní navigace

Velká Británie nenasadí Huawei v „core“ části 5G sítě a zbavuje se ho i ve 4G

5. 12. 2018

Sdílet

Huawei Autor: Jan Sedlák

Také Velká Británie se připojuje k restrikcím vůči čínské společnosti Huawei. Její technologie nebudou v britských mobilních 5G sítích zakázány podobně jako v Austrálii, Spojených státech nebo na Novém Zélandu, ovšem britský operátor BT Group (British Telecom) oznámil, že Huawei nebude nasazovat na „core“ části sítě.

Deník Financial Times dále přišel s informací, že BT postupně Huawei odstraňuje také z „core“ v rámci současných 4G a 3G sítí. Proces odstraňování začal v roce 2016, kdy BT koupil operátora EE, který Huawei používal.

BT nicméně uvádí, že Huawei považuje za důležitého partnera a bude jeho technologie používat mimo kritické „core“ části sítě. BT a Huawei už od února pracují na prvních testech 5G. BBC informovala, že Huawei od začátku počítalo s tím, že se dostane pouze do „okrajových“ částí sítě. Firma sama uvádí, že tento přístup plně podporuje a souhlasí s ním.

Huawei obecně označuje Evropu, a zejména tu západní, za svůj nejdůležitější trh hned po Číně. Firma je vedle Británie hodně aktivní například v Německu a Itálii. Spojené státy se tyto a další spojenecké země snaží přesvědčit, aby 5G sítě na Huawei nestavěly.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).