Hlavní navigace

Velké firmy se stahují ze světového mobilního kongresu, bojí se koronaviru (aktualizováno)

10. 2. 2020

Sdílet

barcelona mwc

Již pět významných technologických firem upustilo od své účasti na letošním Mobile World Congress, který se jako každý rok odehraje koncem února v Barceloně, na vině je strach z koronaviru.

Poslední společností, která s odvoláním na nedávno objevený virus odvolala svojí účast, je japonská Sony. Již dříve ale ze stejných důvodů stačil odhlásit svoji účast americký Amazon.com, jihokorejská LG, švédský Ericsson a americký výrobce čipů nVidia.

Společnost Sony, která svoji účast zatím zrušila jako poslední, uvedla, že její plánovaný event k zahájení konference se nakonec uskuteční pouze prostřednictvím videa. „Protože klademe nejvyšší důraz na bezpečnost a komfort našich zákazníků, partnerů, médií i zaměstnanců, odhodlali jsme se obtížnému kroku a rušíme naši účast na konferenci,“ říká v oznámení.

GSMA zároveň včera oznámilo, že přistupuje k poměrně drastickým preventivním opatřením. Na konferenci mají zákaz vstupu všichni návštěvníci z provincie Hubei, cestující, kteří byli v Číně, budou muset prostřednictvím svého pasu a zdravotního osvědčení prokázat, že byli mimo Čínu 14 dní před akcí a účastníci budou muset potvrdit, že nebyli v kontaktu s nikým infikovaným.

Aktualizováno 11. 2. 1:02: Další významnou společností, která vzdává svoji účast na letošním WMC, se v mezičase stal druhý jihokorejský výrobce elektroniky (a polovodičových čipů) – Samsung, informaci serveru Lupa.cz potvrdila PR agentura společnosti.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).