Hlavní navigace

Velké předání sociální moci: jak Trump získá od Obamy účty na sociálních sítích

Sdílet

David Slížek 18. 1. 2017

Pro americké prezidenty je to poměrně nová povinnost. Kromě předání výkonné moci předá odcházející Barack Obama 20. ledna nastupujícímu Donaldu Trumpovi také moc nad účty Bílého domu na sociálních sítích. 

Obama byl první hlavou USA, která sociálním médiím naplno otevřela dveře do Bílého domu. Značka WhiteHouse se v roce 2009 objevila na Facebooku, na Twitteru, na Flickeru, na YouTubena MySpace

Bílý dům si zřídil vlastní blogMichelle Obamová v roce 2013 vstoupila na Instagram, v roce 2015 si Obama založil @potus účet na Twitteru a v loňském roce například vysílal na Facebooku živé video z Oválné pracovny.

Co se všemi těmi tweety, fotkami, posty a videi bude? Bílý dům zveřejnil podrobný plán, jak sociální média předá novému prezidentovi a na jakých nových adresách či účtech bude možné Obamu dále sledovat.

Všechny publikované materiály také budou uloženy a zachovány v národním archivu NARA, který zachovává i dokumenty předchozích administrativ. Například twitterový účet @potus předá Obama 20. ledna Trumpovi. Bude ale zcela prázdný. Všechny publikované tweety se přesunou na nový účet @potus44, který bude spravovat NARA a který bude jeho twitterovým archivem. Podobné to bude i s dalšími účty na sociálních médiích.

Podrobnosti o předání sociálních médií v Bílém domě si můžete přečíst na blogu whitehouse.gov.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 1. 2017 14:12

    neni fair (neregistrovaný) 15.90.166.---

    ze si predbookovali dalsi ucty, ja mam ted @POTUS1100 :D...