Hlavní navigace

Větší, než si myslíte. Vyhledávač Bing má v Americe třetinový podíl na trhu

Sdílet

Jan Sedlák 21. 8. 2017

Webový vyhledávač Bing od Microsoftu už v podstatě od svého vzniku sklízí spíše posměch – ať už co do kvality, či penetrace. Redmond nyní nicméně na Twitteru připomněl, že Bing na tom není zase tak špatně.

Microsoft prezentuje čísla ze statistik comScore, jde o hodnoty z letošního léta. Podle nich má Bing tržní podíl ve Spojených státech 33 procent. Na třetinu dosáhl i díky tomu, že jeho technologie pohání vyhledávání Yahoo a AOL. Odtud také pramení část příjmů.

Ovšem ani čísla na dalších trzích nejsou úplně zanedbatelná. V Kanadě má Bing 16 procent, ve Velké Británii 23 procent, na Tchajwanu 26 procent, Hongkong je na 20 procentech, Francie na 19, Norsko na 18 a Německo na 13 procentech. Globálně má vyhledávač od Microsoftu devět procent. Podrobnější čísla jsou zde.

Bing zejména v anglicky mluvících zemích umí nabídnout funkce a výsledky, které například u nás nedostaneme. Microsoft navíc tuto technologii postupně napojuje na Cortanu a další produkty. Bing už je dokonce asi dva roky v zisku a firma ho nemusí dotovat.

Historicky ale Bing sehrál možná důležitější úlohu – stál totiž za rozjezdem aktivit Microsoftu kolem umělé inteligence, strojového učení a dalších přidružených oborů. I díky němu Microsoft začal pracovat na vlastních čipech, které dnes široce využívá ve svých datacentrech (náš článek).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.