Hlavní navigace

Víc muziky pro neplatící uživatele. Spotify chystá nové mobilní aplikace

25. 4. 2018

Sdílet

Spotify - logo Autor: Spotify

Pokud využíváte neplacenou verzi hudební streamovací služby Spotify, máte na mobilních zařízeních řadu omezení: můžete vyhledávat jen interprety, a ne konkrétní skladby, nemůžete si vybírat, které konkrétní písničky uslyšíte (aplikace pouští náhodný výběr z předpřipravených playlistů), přeskočit můžete jen šest skladeb za hodinu a aplikace vám přehrává reklamy.

Spotify teď představilo nové mobilní aplikace pro Android a iOS, které neplatícím uživatelům přinesou „víc muziky“: zmírní se některá omezení, oproti placené verzi ovšem stále budou mít mnohem užší výběr.

Reklama z aplikací nezmizí. Spotify ale neplatícím uživatelům nabídne 15 playlistů, ve kterých budou moci přehrávat skladby podle libosti (a podle libosti je přeskakovat), tedy už ne jen náhodným přehráváním. Některé playlisty nabídnou muziku z konkrétního žánru nebo od konkrétního DJ, jiné, například Daily Mix či Discover Weekly, budou založeny na preferencích uživatelů (tedy na tom, které interprety „olajkovali“).

V playlistech pro neplatící uživatele bude celkem asi 750 skladeb (čili přibližně 40 hodin hudby).

Spotify také slibuje, že přehrávání muziky v mobilních zařízeních bude spotřebovávat méně dat. V nastavení si uživatelé budou moci zapnout funkci Data Saver, která má automaticky optimalizovat stream a ušetřit až 75 % dat. Dá se očekávat, že to bude na úkor kvality hudby, ale pro některé uživatele tato možnost může dávat smysl.

Nové aplikace mají být v Google Play a Apple App Store k dispozici během několika týdnů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).