Hlavní navigace

Videa na Facebooku se budou spouštět automaticky se zvukem

Sdílet

David Slížek 15. 2. 2017

Tahle změna řadu lidí nepotěší. Facebook oznámil, že změní chování videí v newsfeedu. Dosud se začala přehrávat bez zvuku, a pokud měl uživatel o sledování zájem, musel zvukovou stopu zapnout tím, že na video klikl.

Nově to ale bude zcela naopak: jakmile v newsfeedu najedete na video, automaticky se spustí jak obraz, tak zvuk. A s tím, jak budete scrollovat dále, by se zvuk měl postupně ztišovat.

Změna se týká mobilních zařízení a zvuk se automaticky nespustí jen v případě, že máte telefon úplně ztlumený (logicky, jak by to mohlo být jinak?) nebo pokud si automatické přehrávání zvuku vypnete v nastavení.


Autor: Facebook

Facebook změnu vysvětluje tím, že uživatelé mobilních zařízení očekávají, že jim video začne samo hrát se zvukem a že tím pádem vychází vstříc jejich přáním. Spíše ale jde o vstřícný krok k zadavatelům reklamy, pro které je přehrávání němých spotů mnohem méně zajímavé.

Facebook změnu tradičně zapíná uživatelům postupně. Až na vás přijde řada, měl by vám o ní také zobrazit zprávu, ve které má být i odkaz na nastavení.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 2. 2017 15:35

  8B3CE273 (neregistrovaný) 2001:1ab0:f15:----:----:----:----:----

  Už se těším, až půlce tramvaje bude hrát zvuk z videí na fejzbuku

 • 15. 2. 2017 18:45

  Ja (neregistrovaný) 193.165.120.---

  V přepravních podmínkách DP Ostrava je výslovně zakázáno používat reprodukovanou hudbu. Vzhledem k tomu, že dnes i vyzvánění je písnička od Kryštofu... Tak to porušuje každý a nelze to postihovat. Ale já sám to nesnáším. Tramvaj není telefonní budka...

 • 16. 2. 2017 9:00

  Lojza (neregistrovaný) ---.cust.telecolumbus.net

  Je to kvuli reklame. A s tim, jak bude pribyvat, me bude na FB ubyvat. Ostatne uz se to deje.

 • 15. 2. 2017 22:40

  Niki (neregistrovaný) ---.adsl.sky.cz

  Rad ctu o dalsich a dalsich 'vylepsenich' FB. Za 4 roky profilu mam 5 pratel, ktere znam v realu 10 let a vic. Zjevne nebudu mit 'problem' :-)