Hlavní navigace

Videa na Facebooku se budou spouštět automaticky se zvukem

David Slížek

Tahle změna řadu lidí nepotěší. Facebook oznámil, že změní chování videí v newsfeedu. Dosud se začala přehrávat bez zvuku, a pokud měl uživatel o sledování zájem, musel zvukovou stopu zapnout tím, že na video klikl.

Nově to ale bude zcela naopak: jakmile v newsfeedu najedete na video, automaticky se spustí jak obraz, tak zvuk. A s tím, jak budete scrollovat dále, by se zvuk měl postupně ztišovat.

Změna se týká mobilních zařízení a zvuk se automaticky nespustí jen v případě, že máte telefon úplně ztlumený (logicky, jak by to mohlo být jinak?) nebo pokud si automatické přehrávání zvuku vypnete v nastavení.


Autor: Facebook

Facebook změnu vysvětluje tím, že uživatelé mobilních zařízení očekávají, že jim video začne samo hrát se zvukem a že tím pádem vychází vstříc jejich přáním. Spíše ale jde o vstřícný krok k zadavatelům reklamy, pro které je přehrávání němých spotů mnohem méně zajímavé.

Facebook změnu tradičně zapíná uživatelům postupně. Až na vás přijde řada, měl by vám o ní také zobrazit zprávu, ve které má být i odkaz na nastavení.

Našli jste v článku chybu?