Hlavní navigace

Video: Podívejte se na trailer k filmu Ready Player One podle kultovní knihy

22. 7. 2017

Sdílet

Na probíhajícím Comic-Conu v San Diegu byl poprvé zveřejněn trailer na geeky očekávaný film Ready Player One. Ten vychází ze stejnojmenné knihy Ernesta Clinea, která se už pár let po vydání stala určitým kultem.

Kniha vypráví o tom, jak by mohl vypadat dystopický svět budoucnosti. V něm se lidé pomocí headsetů a dalších komponent připojují do virtuální reality, kde se mohou stát vším možným. Ve své podstatě jde o ultimátní VR zážitek, o kterém často dnešní tvůrci VR headsetů a obsahu sní.

V tomto VR světě nazvaném OASIS existují určitá pravidla, ekonomika, vztahy. A navíc do něj hlavní tvůrce zakomponoval soutěž o jeho miliardové dědictví. Kdo ji chce vyhrát, musí vyřešit hádanky odkazující na popkulturu 80. let.

Ready Player One vyšla i česky, stejně jako druhá kniha od Clinea Armada. Ta principy virtuální reality využívá rovněž a hodně zapojuje téma videoher.

Režie filmové verze Ready Player One se ujal Steven Spielberg a na scénáři se podílí také autor knižní předlohy. Film půjde do kin v roce 2018.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).