Hlavní navigace

Video: Robert Rodriguez vydává The Limit, film určený čistě pro virtuální realitu

21. 11. 2018

Sdílet

The Limit

Režisér nejenom béčkových akčních filmů Robert Rodriguez chystá vydání filmu Alita: Battle Angel podle slavné mangy, ještě předtím ale vypouští na trh experimentální snímek určený čistě pro virtuální realitu (VR). Jmenuje se The Limit a k dispozici je na platformy Oculus, HTC Vive, PlayStation VR, Windows Mixed Reality a také Android.

Studio STX Entertainment, které se stará o distribuci, o The Limit tvrdí, že jde prozatím o největší filmový počin ve VR. Snímek je k zakoupení za 10 dolarů (osm dolarů na telefonech) a má stopáž 20 minut.

Rodriguez do filmu obsadil také dvě známé osobnosti, konkrétně se objeví Michelle Rodriguez a Norman Reedus. Toho si také najal tvůrce herní série Metal Gear Solid Hideo Kojima a společně pracují na jeho nové hře Death Stranding.

Obsahu ušitého čistě pro VR prozatím není mnoho. STX tak zkouší, zda se něco takového bude dát dělat ve větším. Firma pracuje na dalších snímcích, jeden bude zasazený do světa postav Jay a mlčenlivý Bob.

The Limit nabízí pohled z vlastní osoby. S podobným experimentem v roce 2015 přišel ruský film Hardcore Henry. Inspiruje se herními střílečkami, nešlo ovšem o VR verzi.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).