Hlavní navigace

Video: Robot Atlas od Boston Dynamics se naučil běhat parkour

13. 10. 2018

Sdílet

Atlas od Boston Dynamics

Společnost Boston Dynamics zveřejnila dvě nová videa svých pokročilých robotů. Přístroj Atlas se po skákání salta a dalších kouscích naučil také běhat parkour. Video konkrétně ukazuje, jak přeskočí dřevěnou kládu a následně vyskáče po schodech.

Robot Spot byl zase ukázán na videu, kde se dokáže autonomně pohybovat po stavbě v japonském Tokiu. Boston Dynamics takto testuje Spota pro komerční nasazení.

Plány Boston Dynamics jsme více probírali v našem článku. Spot se má letos dočkat výroby první stovky kusů a příští rok se má rozjet sériová produkce.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 10. 2018 0:01

  P (neregistrovaný)

  Ani bych neřekl.
  Alphabet tu firmu před časem prodal. Říká se, že jedním z důvodů bylo, že vyvinout z toho smysluplný produkt, o který by měli zákazníci zájem, bylo na dlouhé lokte.
  Nehledě na to, že zatímco udělat automatickou kulometnou věž, která i na poměrně velkou vzdálenost postřílí (poodstřeluje. žádné plýtvání municí) všechno co se hýbe, je otázka prázdninového projektu pro pár studentů, rozhodnout se, zda střílet neumí nikdo.

 • 15. 10. 2018 8:42

  fd (neregistrovaný)

  Ovsemze umi, staci vam instalovati IFF, kuprikladu v podobe chipu ve vasi hlave. Zadny problem. Nemate? Budete zastrelen.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).