Hlavní navigace

Videoslužba Netflix může za 15 procent internetového provozu

5. 10. 2018

Sdílet

Netflix

Populární služba pro streamování videa má na svědomí 15 % globálního internetového provozu. Pro srovnání: veškeré brouzdání po sociálních sítích tvoří jen 5,1 % globálního trafficu.

Nikoho asi dnes nepřekvapí, že videoobsah ujídá z internetového provozu více a více. Že ale jeho největším konzumentem není obsah pro dospělé nebo YouTube, ale provoz placené videostreamovací služby Netflix, již úplně bez zajímavosti není.

Podle průzkumu společnosti Sandvine, která monitoruje celosvětový internetový provoz, je Netflix „nejhladovější“ internetovou službou, během špičky (ve večerních hodinách) může až za 40 % internetového provozu v USA. Za pozornost stojí také fakt, že dalších 40 % internetového provozu v Asijsko-pacifickém regionu mají na svědomí aplikace Alphabet, respektive Google.

Video jako takové pak tvoří lehce přes polovinu celkového globálního provozu (58 %). Embedované video (obecně) je zodpovědné za 13,1 % provozu a provoz YouTube za 11,4 %. Na sdílení dat připadá 22 %, 17 % tvoří veškeré prohlížení webu a překvapivě jen 7,8 % provozu tvoří gaming.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).