Hlavní navigace

Videostreamovací služby řeší problém – uživatelé si půjčují přístupová hesla

Sdílet

Jan Beránek 12. 7. 2017

Víc než pětina dospělých diváků služeb jako Netflix nebo HBO si půjčuje přístupová hesla od lidí, se kterými nežijí. Vyplývá to z výzkumu agentur Reuters a Ipsos. A to v době, kdy se chystají premiéry nové řady Hry o trůny nebo Stranger Things, může stát peníze.

Jednadvacet procent mladých uživatelů (18–24 let) tvrdí, že má přístup alespoň k jedné ze streamovacích služeb bez toho, aby si ji platila. Využívají převážně rodinná předplatná. 

Některé firmy lákají i na studentské bezplatné užívání. HBO třeba nabízí zdarma svou službu studentům stovky amerických vysokých škol. 

Jak se to projeví na výsledcích Netflixu a spol. se začne ukazovat už příští týden, kdy firmy začnou zveřejňovat své hospodářské výsledky. Výhledy analytici nemalují nadějně. Podle analytiků z Wall Streetu zpomalí růst tržeb Netflixu z dnešních 31 procent do roka na 19 procent. A to by podle analytiků mělo přinutit streamovací služby ke zpřísnění pravidel pro sledování streamu více uživateli na jedno heslo. 

Jak to bude, ukáže až realita, a ne průzkum, každopádně odhady analytickou společností Parks Associates tvrdí, že streamovací služby mohou za dva roky přicházet kvůli sdíleným heslům přicházet přibližně o 550 milionů dolarů ročně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.