Hlavní navigace

Vláda zveřejnila metodiku řízení Digitálního Česka, pracuje s 900 projekty

1. 11. 2018

Sdílet

Digitální Česko

Rada vlády pro informační společnost (RVIS) zveřejnila metodiku řízení programu Digitální Česko, který byl nedávno schválený vládou. Právě RVIS, kterou vede vládní zmocněnec pro digitalizaci Vladimír Dzurilla, je za řízení realizace plánů Digitálního Česka zodpovědná.

Digitální Česko řeší oblasti e-governmentu, roli České republiky v digitální Evropě a také digitální ekonomiku a společnost. V současné době se zpracovávají jednotlivé záměry na projekty digitalizace.

„Záměry máme sesbírané, je jich 892 za všechny resorty. Teď je procházíme a čistíme pro přípravu implementačních plánů,“ uvádí Dzurilla.

Metodika řízení programu digitální Česko je k dispozici na stránkách RVIS ve formě PDF. Na stránce lze nalézt také šablony a další doprovodné dokumenty.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 11. 2018 14:52

  lupa.cz jsou už jako čučkaři

  Jestli jsem spravne dekodoval pozadi one metodiky, tak zakladem bude agilni vyvoj. Ani jsem netusil, ze je statni eGov v tak dobrem stavu, ze ho staci uhnit prirustkovym zpusobem do kyzene podoby. Jak by rekl Saturnin tete Katerine: mno, ma ucta! Jen mi neni jasne, zda ony vydefinovane "zodpovedne osoby" skutecne za neco zodpovidaji - podle naplne jejich cinnosti tam rozsah a mira zodpovednosti uplne chybi.

 • 12. 11. 2018 13:55

  RaulWalter (neregistrovaný)

  Stěžejní informace:
  "Do zprovoznění aplikace jí nahrazuje šablona záměru v DOCX a přehledová tabulka v XLSX."

 • 3. 11. 2018 9:19

  hotovson (neregistrovaný)

  "uhnit prirustkovym zpusobem do kyzene podoby."

  mozna by sisi mel tu metodiku znovu precist a soucasne probrnknout pochopeni psaneho textu

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).