Hlavní navigace

Vladimír Dzurilla končí ve funkci zmocněnce pro digitalizaci, Babišova slova o výpovědi ale popírá

13. 1. 2022

Sdílet

Vladimír Dzurilla - NAKIT Autor: NAKIT

Vládní zmocněnec pro oblast IT a digitalizace Vladimír Dzurilla ve své funkci končí. Podle serveru iDNES.cz to v projevu v Poslanecké sněmovně oznámil expremiér Andrej Babiš s tím, že Dzurilla údajně dal výpověď.

„Ano, já jsem vytvořil funkci vládního zmocněnce pro digitalizaci a dokonce jsem jednou řekl, že Dzurilla má dostat vyznamenání. To byl první člověk, který udělal něco s digitalizací. Něco. A ten člověk dal panu Bartošovi výpověď, nechce s vámi dělat,“ řekl konkrétně Babiš podle stenozáznamu sněmovny.

Podle Dzurilly je to ale jinak. „Nic jsem nepodal, vládní zmocněnec ani výpověď podat nemůže, je to vládou jmenovaná funkce,“ řekl Lupě. Na pozici zmocněnce ale skutečně skončí.

„S Ivanem Bartošem jsem se normálně slušně, lidsky dohodli na tom, že v této funkci skončím, protože nedává smysl, abychom si dělili odpovědnost za digitalizaci, kterou má mít nově v pravomoci on jako místopředseda vlády,“ řekl. „Netuším, proč pan Babiš říká něco o výpovědi,“ dodal. 

TIP: Na vývoj některých částí chytré karantény jsme měli šíleně málo času, říká Vladimír Dzurilla v rozhovoru pro Lupu:

Z pozice zmocněnce by Dzurillu podle domluvy měla na některém z následujících zasedání odvolat vláda. Obdobně by měl skončit i v Radě vlády pro informační společnost (RVIS).

Dzurilla zároveň působí jako ředitel státních podniků NAKIT, který je servisním organizací ministerstva vnitra pro IT, a Státní pokladna Centrum sdílených služeb, která pro stát provozuje například datová centra a další IT služby.

„Ohledně mého setrvání na těchto postech jsem ještě s příslušnými ministry Vítem Rakušanem (ministr vnitra - pozn. redakce) a Zbyňkem Stanjurou (ministr financí – pozn. redakce) nejednal, vláda zatím řeší urgentnější věci,“ řekl Lupě Dzurilla. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 1. 2022 17:32

    TIRO

    Dobře mu tak. Krnáčová, Dzurila alias dosazené protekční děti pana Babiše. Škoda, na postu měl být pan Pilný. Měl by konexe a věděl jak co zařídit a ze jeho šéfování bylo nám programátorům hej. Doufám jen, že post neobsadí nedostudovaný pirátský ajťák. Ctižádost na post má, ale schopnosti ne. Nebudu jmenovat, každý ví.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).