Hlavní navigace

Vnitro dá stovky milionů na výzkum umělé inteligence, robotiky, IT či kyberbezpečnosti

17. 3. 2021

Sdílet

Ministerstvo vnitra ČR Autor: Jan Sedlák

Ministerstvo vnitra otevřelo dvě veřejné soutěže zaměřené na bezpečnostní výzkum kolem kybernetiky. Výsledky mají pomáhat složkám integrovaného záchranného systému při zaměření na bezpečnost státu a občanů. Soutěže jsou realizovány v rámci programů IMPAKT a SECTECH.

První z nich se zaměřuje na umělou inteligenci “jako prostředek zvyšování schopností bezpečnostních sborů k plnění úkolů při zajišťování bezpečnosti státu a jeho občanů.” Stát chce podpořit projekty v těchto oblastech: AI pro kybernetickou a informační bezpečnost, AI v boji proti závažné kriminalitě, AI pro CBRN ochranu a AI pro prevenci rizik katastrof. Podrobnosti jsou v zadávací dokumentaci (PDF).

Druhý program chce podpořit transfer bezpečnostních technologií od firem směrem ke státu. Soutěž má poměrně široké zadání a projekty lze přihlašovat v rámci těchto zaměření: AI, robotika, kyberbezpečnost, konektivita a ostatní ICT, pokročilé materiály, nanotechnologie, mikroelektronika a nanoelektronika, lasery, sensory a fotonika, přístrojová technika, kosmické technologie a chemie. Více opět v zadávací dokumentaci (PDF). Vnitro má na SECTECH připraveno 300 milionů, na jeden projekt maximálně 40 milionů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).