Hlavní navigace

Vodafone má první komerční projekt na NB-IoT: měřáky tepla pro Veolia Energie

16. 3. 2018

Sdílet

Vodafone - logo Autor: Vodafone ČR

Dálkové odečty, přehled o provozu, informace o výpadcích. To vše mají nabídnout IoT měřáky tepla, které budou připojeny přes mobilní síť Vodafonu běžící na standardu NB-IoT. Veolia Energie jich v Praze a Ostravě nainstaluje asi tisíc, zveřejnily firmy v tiskové zprávě.

Pro Vodafone je Veolia Energie prvním velkým komerčním zákazníkem na nové IoT síti, kterou operátor spustil koncem loňského roku. NB-IoT standard schválilo operátorské sdružení 3GPP a je konkurencí sítím LoRa nebo Sigfox, které už v Česku fungují. 

„Oboustranná komunikace mezi inteligentním NB-IoT měřidlem a řídicím dispečerským systémem Veolia Energie ČR nabídne on-line data o stavu teplárenské sítě a umožní dodavateli rychleji reagovat na případné závady a poruchy, či jim dokonce předejít. Navíc jsou chytrá měřicí zařízení čistě bateriová a po dobu zákonného 4letého ověřovacího cyklu prakticky bezúdržbová,“ popisuje projekt Vodafone.

Operátor se snaží nové klienty pro NB-IoT síť nalákat prodejem tzv. startovacího balíčku, ve kterém klient za 100 eur dostane 20 IoT SIM karet vybraného typu a šest měsíců NB-IoT konektivity, aby si mohl síť vyzkoušet.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).