Hlavní navigace

Vodafone mění ceny dat v roamingu mimo EU. Pořád ale megabajt vyjde na 8 korun

12. 7. 2017

Sdílet

První roamingovou bouři vyvolal letos Vodafone, když přesunul Švýcarsko mimo EU tarif, kam patří. Zdražení (na úroveň konkurence) bylo tak razantní, že se z něj stala zpráva, kterou minul málokdo. Teď si chce operátor trochu napravit reputaci. A v druhé roamingové zóně naopak zlevňuje. 


Zdroj: Vodafone

Výsledek není jako v případě bruselské regulace, ale místo 252 korun za megabajt dat bude chtít od konce července necelých osm. V rámci tarifu World roaming tak operátor nechává cenu hovorů a SMS, ale mění cenu dat. 

V praxi to teď tedy vypadá tak, že v nedávno hojně diskutovaném Švýcarsku se tak opět ujímá v ceně dat vedení O2 s 240 korunami za megabajt následovaný T-Mobilem se 75 korunami za megabajt dat

Jde tak už o kroky, za kterými stojí nový šéf Jiří BáčaOperátor zároveň v cizině umožňuje používat volání přes Wi-Fi. A další novinky mají přijít na podzim. 

„V druhé polovině tohoto roku budeme přesouvat některé země ze zóny 3 do zóny 2. V zóně 3 zůstanou ty země, které mají opravdu extrémní velkoobchodní podmínky,“ dodává v tiskové zprávě viceprezident operátora Petr DvořákDo druhé zóny dnes u Vodafonu spadá třeba Austrálie, Indie, Japonsko nebo USA. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).