Hlavní navigace

Vodafone už také začal nabízet „pevný internet“ bez FUP přes LTE

23. 10. 2017

Sdílet

Jako poslední z trojice síťových operátorů začal i Vodafone nabízet stacionární připojení domácností či firem přes LTE modem. Zákazníci si u něj mohou pořídit připojení o rychlosti až 30 Mb/s na downloadu a 5 Mb/s na uploadu (jde o maximální „až“ rychlosti, v praxi budou obvykle nižší a budou záviset na podmínkách v konkrétním místě).

Ceny služby Pevný internet se pohybují od 449 Kč měsíčně (pokud má zákazník u Vodafonu i jinou smlouvu) po 599 Kč měsíčně pro nové zákazníky. Ceny platí při úvazku na dva roky, variantu bez úvazku operátor nenabízí.

Klient si k balíčku musí pořídit ještě LTE modem a Wi-Fi router (Huawei B2338–168), za který zaplatí v počátku 1 Kč a následně 24 splátek po 100 Kč. V ceně balíčku je montáž venkovní antény a případného ethernetového napojení na Wi-Fi router uvnitř budovy.

Na rozdíl od podobné služby Připojení bez kabelu Naplno není možné službu přenášet na jinou adresu (Připojení bez kabelu Naplno ale na druhou stranu obsahuje 60GB datový limit).

Konkurenční operátoři nabízejí podobné LTE služby pro domácí připojení bez datového limitu už nějakou dobu. T-Mobile ve formě tarifu Pevný internet vzduchem, u O2 pak jako Internet Optimal Air Fix (v současném ceníku, platném od 15. 10., ale už není k nalezení, poslali jsme proto O2 dotaz, zda jej vůbec ještě nabízí).

Aktualizace 17:40: Mluvčí O2 Lucie Pecháčková potvrdila, že operátor v místech, kde není dostupné xDSL, stále nabízí tzv. Internet Air Fix s neomezeným FUP.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).