Hlavní navigace

Vodafone v Česku spojí NB-IoT a mobilní konektivitu na jednu SIM kartu

Sdílet

Jan Sedlák 14. 2. 2019
Vodafone - logo Autor: Vodafone ČR

Operátor Vodafone v Česku v první půlce letošního roku začne nabízet možnost spojení mobilní konektivity a NB-IoT do jedné SIM karty. Jde o takzvaný multibearer. Zařízení pro internet věcí tedy bude možné využívat tak, že se dle potřeby rozhodnou, zda se připojí k NB-IoT síti, nebo tradiční mobilní síti (2G).

„V České republice aktuálně řešíme začlenění technologie úzkopásmového internetu věcí NB-IoT mezi současné mobilní technologie. Po dokončení tohoto kroku bude pro zapojení IoT zařízení do NB-IoT i mobilní sítě stačit pouze jeden modem a jedna SIM karta. NB-IoT technologie je energeticky nenáročná, schopná přenášet menší objemy dat na velké vzdálenosti i pod zemí či pod vodu a připojit velké množství zařízení v jeden okamžik. Technologie 2G má oproti NB-IoT výhodu v tom, že přenese i větší objem dat a je globálně dostupná. Toto propojení nabízí mnoho zajímavých možností využití,“ uvádí Vodafone.

Operátor prozatím nezveřejnil ceny ani další detaily. Síť NB-IoT v Česku komerčně provozuje zhruba rok. Uvádí, že má desítky zákazníků a přes sto pilotních projektů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.