Hlavní navigace

Vodafone začal v Česku nabízet eSIM, zatím jen pro nové iPhony

5. 3. 2019

Sdílet

Vodafone - logo Autor: Vodafone ČR

Další operátor v Česku začal nabízet tzv. vestavěné eSIM (embedded SIM) karty. Po T-Mobilu, který začal eSIM v nových iPhonech podporovat loni na podzim, je teď začal svým zákazníkům nabízet Vodafone. Profil s identifikačními údaji do sítě operátora si do svého smartphonu mohou stáhnout pomocí QR kódu přes internet.

Novinka u Vodafonu funguje jak pro tarify, tak předplacené karty, zatím ovšem jen u vybrané skupinky zařízení, která technologii podporují: v e-shopu operátora jsou uvedeny jen nové iPhony XR a XS. A na sociálních sítích Vodafone píše, že podporu pro chytré hodinky teprve chystá.

Aktualizace 6. 3. 2019: Podle odpovědi Vodafonu na dotaz jednoho z uživatelů Twitteru bude eSIM Vodafonu fungovat i v telefonu Google Pixel 3.

Voucher s eSIM může zákazník objednat na prodejně, na zákaznické lince, v e-shopu operátora nebo v mobilní aplikaci Můj Vodafone. Pro aktivaci profilu musí být telefon připojen k internetu, třeba přes Wi-Fi.


Autor: Vodafone

eSIM má přinést například možnost mít v telefonu nahraných více profilů (telefonních čísel) a jednoduše tak přepínat třeba mezi různými operátory. Čipy v telefonech jich obvykle podporují až osm. V jeden moment je ale možné mít aktivní vždy jen jeden profil.

eSIM je u Vodafonu také za určitých podmínek přenosná mezi různými zařízeními, při koupi nového telefonu tak stačí profil smazat (je ovšem nutné být v té chvíli připojený k internetu, jinak už nepůjde eSIM znovu nahrát) a pak jej stáhnout do jiného zařízení. Aktivní ale může být jen v jednom telefonu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).