Hlavní navigace

Vodafone zdarma zrychlí připojení v síti UPC a dá seniorům minuty volání navíc

19. 3. 2020

Sdílet

Vodafone - logo Autor: Vodafone ČR

Navýšení rychlosti pevného kabelového připojení, minuty volání navíc pro seniory, bonus pro dobíjení předplacených karet nebo balíčky pro chatování nebo sdílení dokumentů bez čerpání dat – to je nabídka, kterou Vodafone nabízí zákazníkům v době epidemie koronaviru. Operátor ji popsal v tiskové zprávě.

Seniorům s Tarifem 60+ nabízí k 250 minutám volání v rámci tarifu dalších 1000 minut volání zdarma. Nabídka platí do konce dubna a firma ji zákazníkům sama aktivuje.

V oblasti mobilních dat Vodafone na rozdíl od konkurence, která zpřístupnila data zdarma (T-Mobile, O2), žádné výhody nenabízí. „Neomezená data všem nabízet nebudeme, potřebujeme mít jistotu, že naše infrastruktura obslouží všechny zákazníky. Riziko toho, že někdo sebere cennou kapacitu třeba záchranným sborům nebo někomu v krizové situaci, je v této náročné době zbytečné,“ říká generální ředitel Petr Dvořák

Vodafone se už v minulých dnech potýkal s problémy při volání do jiných sítí, při kterých se odvolával na zvýšený provoz.

V pevné kabelové síti UPC ale firma na měsíc zvýší rychlost donwloadu. Zákazníci s rychlostí 50 Mb/s nově mohou mít až 150 Mb/s a zákazníci s 150 Mb/s mohou přejít na 300 Mb/s. O navýšení musí aktivně požádat na zákaznické telefonní lince (241 005 100 pro fyzické osoby, 241 005 200 pro smlouvy na IČ).

Podnikatelům operátor nabízí aktivaci Vodafone Cloud Passu pro sdílení dokumentů z mobilu bez čerpání dat. Studentům se studentským tarifem #jetovtobě firma zdarma nabízí balíček Vodafone Chat Pass, který z datového limitu vyjme mobilní data využitá v chatovacích aplikacích. 

Další nabídka se týká majitelů předplacených karet. „Každý, kdo si v současné době dobije svoji kartu přes aplikaci Můj Vodafone, získá 50 % extra kreditu. Jeho platnost je pak 30 dní,“ nabízí operátor.

Vodafone už v minulosti nabídl českým občanům, kteří uvízli v Itálii, volání, SMS a data zdarma. Tuto nabídku teď rozšiřuje na zákazníky i mimo Itálii: „Ve všech zemích EU budou k dispozici neomezená data, volání i SMS, aniž by zákazník musel ke svému tarifu cokoliv doplácet. Nabídka se týká i všech virtuálních operátorů působících v síti Vodafone,“ říká viceprezident pro nefiremní zákazníky Quique Vivas.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).