Hlavní navigace

Volební kalkulačka pro prezidentské volby už je online, doplňuje ji hra Prezident 21

13. 12. 2017

Sdílet

Volební kalkulačka - prezident 2018

Jak se vaše postoje shodují s jednotlivými kandidáty na prezidenta republiky? Ještě před lednovými prezidentskými volbami si to můžete vyzkoušet ve volební kalkulačce, kterou před volbami tradičně připravuje sdružení KohoVolit.eu.

Aplikace uživatele vyzve k odpovědi na 35 otázek a poté mu zobrazí, jak se jeho názory shodují nebo neshodují s jednotlivými kandidáty. K dipozici je i dlouhá varianta, která obsahuje celkem 90 otázek.

„V podstatě stejná kalkulačka byla k mání už v roce 2013, když se poprvé volil prezident napřímo,“ říká autor aplikace Michal Škop.

Kalkulačku letos doplňuje volební hra Prezident 21, za kterou stojí Institut pro Demokracii 21 českého podnikatele Karla Janečka. Ten už delší dobu prosazuje volební systém, ve kterém mají voliči více pozitivních a také určitý počet negativních hlasů.

Ve hře tak každý účastník dostane tři kladné a jeden záporný hlas, které může rozdělit mezi jednotlivé kandidáty. Výsledkem by měl být jakýsi předvolební průzkum popularity jednotlivých uchazečů. Kdo se chce hlasování účastnit, musí zadat své telefonní číslo.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).