Hlavní navigace

VSHosting rozšiřuje pražské datacentrum, dostane se na 158 racků

3. 4. 2019

Sdílet

ServerPark od VSHostingu Autor: Jan Sedlák

Společnost VSHosting rozjíždí třetí etapu budování datového centra ServerPark, které funguje v Hostivaři v Praze od roku 2015. Firma uvádí, že se jí v prvním kvartále letošního roku obchodně dařilo a podařilo se jí získat více nových zákazníků než za loňský půlrok (přibyl třeba Prusa Research nebo Asahi).

„Datacentrum ServerPark bylo původně koncipováno na 150 racků s kapacitou až 8000 serverů. Tato kapacita je rozdělena do tří etap, přičemž první dvě etapy jsou již absolutně plné a třetí etapu budeme brzy realizovat. Drobnými inovacemi se nám podařilo plánovanou kapacitu rozšířit na cca 158 racků,“ uvádí VSHosting.

„Z pohledu energetiky je ServerPark projektován na 1 MW (1000 kW) čisté spotřeby serverů. Na chlazení datacentra je plánováno až 12 × 100kW chladících jednotek v režimu N+2, tedy teoretických 1,2 MW čistého chladícího výkonu. Realita nicméně ukazuje, že díky rozdělení studené a teplé části datacentra (část, kde servery nasávají vzduch o garantované teplotě a vlhkosti a části, kde servery „vyfukují“ teplý vzduch) a velkému rozdílu těchto teplot (čím větší rozdíl takové teploty, tím efektivnější chlazení) je reálný výkon jednotek o cca 15–20 % větší, než udává výrobce. Zálohu napájení datacentra zajišťují modulární UPS o výkonu pro zálohování až 2 MW v režimu 2×N, generátory o celkovém výkonu 3 MVA v režimu 2×N a trafostanice.“

VSHosting také pracuje na přípravách druhého ServerParku. Ten má mít zhruba trojnásobnou kapacitu a mimo jiné stejnosměrné napájení. Společnost zároveň nedávno představila nové logo a identitu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).