Hlavní navigace

Vychází další ambiciózní hra z ČR. Shadowgun Legends si objednalo 1,5 milionu lidí

20. 3. 2018

Sdílet

Shadowgun Legends

Českým herním společnostem se ve světě už delší dobu daří. Aktuálně to potvrzují také brněnští Madfinger Games. Společnost oznámila, že si ještě před vydáním nového titulu Shadowgun Legends hru předregistrovalo přes 1,5 milionu zájemců.

Shadowgun Legends je akční střílečka viděná z první osoby využívající prvky RPG. Hrát lze jak v jednom hráči, tak v multiplayeru. Lze ji přirovnat k takové mobilní verzi populární střílečky Destiny.

Hra navazuje na předchozí podobné tituly od Madfingeru, které byly často považovány za ukázku toho, co jsou schopná utáhnout mobilní zařízení. Tituly byly prezentovány například na konferencích Nvidie. Legends už vypadá tak, jako ještě nedávno vypadaly hry na konzolích a počítačích.

Pro Madfinger Games, jejichž tým je složený z vývojářů her jako Vietcong, Mafia nebo Hidden & Dangerous, je Shadowgun Legends prozatím nejambicióznějším projektem. Ve vývoji je asi tři roky a vychází 22. března. K dispozici bude pro iOS, Android, Apple TV a Android TV. Zaveden bude free-to-play model – základní verze je tedy zdarma a následně se platí za různé „virtuální zboží“.

Roční tržby brněnské firmy se blíží 200 milionů korun. Její hry už zaznamenaly nižší stovky milionů stažení. Shadowgun Legends má finanční bilanci navýšit.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).