Hlavní navigace

Vychází další česká nezávislá hra. Strategický The Wild Age vytvořil jeden člověk

Sdílet

Jan Sedlák 8. 3. 2019
The Wild Age

Tento týden na Steamu vychází další česká nezávislá hra (v lednu vyšlo povedené Feudal Alloy). Jmenuje se The Wild Age a jde o dílo jednoho člověka. Titul vytvořil Martin Markus Mastný, který s vývojem začal teprve kolem září loňského roku. Cenovka je 12,49 eur a k dispozici je také hratelné demo.

The Wild Age vychází pod hlavičkou firmy McMagic Productions, kde Mastný drží 70procentní podíl. Deset procent má firma McRAI (podílníkem je opět Mastný) a zbylých procent pak Xzone.cz. Tento obchod digitální verzi hry rovněž prodává, cena je 349 korun.

Mastný funguje jako samostatný vývojář, který si některé prvky hry (například hudbu) nechává dělat od externích kolegů. V minulosti vyvinul titul Novus Inceptio, který je po letech vývoji na Steamu stále v programu předběžného přístupu (early access). Výdělky z této hry umožnily pokrýt vývoj The Wild Age.

The Wild Age rozvíjí koncept populárního strategického titulu Kingdom. Herní svět převádí do 3D a principy skládající se z prvků tower defense a podobně dále vylepšuje.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.