Hlavní navigace

Vyšla první stabilní verze Tor Browseru pro OS Android

23. 5. 2019

Sdílet

Tor  browser pro Android

Vyšla první oficiálně stabilní verze prohlížeče Tor Browser pro Android OS od vývojářů softwaru anonymizační sítě Tor.

Prohlížeč vyšel společně s desktopovou verzí Tor Browser 8.5 a podle autorů dosahuje prakticky stejné úrovně ochrany. Prohlížeč koncepčně vychází z mobilního Firefoxu, ale obsahuje upravený kód i výchozí konfiguraci tak, aby bylo dosaženo maximalizace soukromí. Kromě toho v něm nalezneme i některá další rozšíření.

Hlavní funkcí prohlížeče je bránit ve sledování napříč webem. Toho je docíleno tak, že je každá stránka izolovaná od ostatních, díky čemuž sledovací kódy třetích stran a reklamy nemohou uživatele označit pro další stránky. Komunikace do sítě je šifrována a servery zásluhou průběžně se měnícího výstupního bodu nedovedou určit, odkud klient reálně přichází. Samozřejmostí je automatické mazání cookies po zavření prohlížeče. První oficiální verze Tor Browseru pro Android byla vydána loni v září ve formě Alfa releasu, oproti němu obsahuje stabilní verze opravu řady chyb i novou podobu jednotlivých komponent.

Podobně jako desktopová verze se také mobilní prohlížeč snaží přístroj uživatele ochránit před  identifikací pomocí fingerprintingu – metody, kdy se protistrana pokouší získat unikátní otisk daného přístroje na základě posbíraných technických metadat jako jsou například informace o rozlišení displeje a další parametry.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).