Hlavní navigace

Vyvíjíme technologie pro autonomní auta, potvrdil šéf Applu Tim Cook

David Slížek

Po letech spekulací a nepotvrzených zpráv je tu oficiální potvrzení, že se Apple skutečně snaží o vývoj systémů pro autonomní řízení automobilů. Šéf firmy Tim Cook to potvrdil v rozhovoru pro agenturu Bloomberg

„Soustředíme se na autonomní systémy. Je to klíčová technologie, kterou považujeme za velmi důležitou,“ řekl s tím, že jedním z cílů autonomních systémů může být vytvoření samořídicího auta – nebo taky něco úplně jiného. Projekt přirovnal k „matce všech AI projektů“ a dodal, že jde o zřejmě nejsložitější AI projekt, jaký může být.

Bohužel neprozradil žádné detailní informace o tom, jaké konkrétní plány Apple v této oblasti má. Dodal jen, že se v automobilovém průmyslu rýsují tři zásadní změny, které se odehrávají paralelně, ve stejném čase: samořídicí systémy, elektromobily a „auta na zavolání“ (ride-hailing).

Nechtěl být ale konkrétní v tom, jestli Apple jednou postaví vlastní samořídicí auto. „Uvidíme, jak se to vyvine,“ řekl. „Z produktového pohledu zatím neříkáme, co budeme dělat.“ 

Apple letos na jaře požádal o povolení testovat v Kalifornii auta vybavená technologiemi pro autonomní řízení. Je také známo, že firma už od roku 2014 pracuje na projektu s kódovým jménem Titan, který má zahrnovat technologie pro samořídicí auta. 

Našli jste v článku chybu?