Hlavní navigace

WarnerMedia obnovuje studio animovaných filmů Hanna-Barbera

14. 4. 2021

Sdílet

Hanna-Barbera Europe Autor: WarnerMedia

Legendární animátorské studio Hanna-Barbera, které vytvořilo seriály Scooby Doo, Flintstoneovi nebo Méďa Béďa, se vrací. Nadnárodní mediální firma WarnerMedia začne znovu používat jeho značku pro animovanou produkci určenou dětem. 

Studio se sídlem v Londýně bude mít na starosti výrobu pro Evropu, Střední východ a Afriku. Nahradí dosavadní Cartoon Network Studios Europe provozované společností Great Marlborough Productions.

Původní společnost Hanna-Barbera Productions byla založena v roce 1957 Williamem Hannou a Josephem Barberou a stala se prvním úspěšným studiem v televizní animaci.

Studio v současné době pracuje také na vývoji celovečerního filmu Gumballův úžasný svět, založeného na stejnojmenném seriálu, který vysílá Cartoon Network, a který sleduje veselé příběhy kocoura Gumballa Wattersona a jeho nejlepšího přítele, zlaté rybky Darwina.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).