Hlavní navigace

Web Pomůžeme.si hledá dobrovolníky do sociálních služeb, uplatnění jich našlo 241

15. 12. 2020

Sdílet

Pomůžeme.si Autor: HustáKomunikejšn

Projekt Pomůžeme.si od jara pomohl 86 sociálním zařízením a s nabídkou pomoci se do služby zaregistrovalo 2 607 lidí. Uplatnění našlo 241 dobrovolníků. Platforma, za kterou stojí softwarové studio Applifting, to oznámila v tiskové zprávě. Během druhé vlny pandemie odpracovali dobrovolníci díky platformě 2 400 hodin.

„Počet dobrovolníků se nám na podzim oproti jarním statistikám téměř zdvojnásobil, což je skvělé. Přesto pořád evidujeme pár poptávek, které naše dobrovolnická základna z různých důvodů nemůže naplnit,“ říká autor a koordinátor projektu Tomáš Landovský z firmy Applifting. Problémy prý působí hlavně větší vzdálenost dobrovolníků od zařízení, která mají o jejich služby zájem.

Pomůžeme.si má za cíl propojovat dobrovolníky a sociální zařízení, nemocnice nebo léčebny dlouhodobě nemocných. Projekt nedávno navázal spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví a portálem chcipomoct.cz. „Pomůžeme.si se účastní pilotního projektu Ministerstva zdravotnictví, ve kterém ministerstvo funguje jako agregátor poptávek po "personálních nedostatcích“ a my je můžeme zajistit," dodává Landovský.

Jihočeská charita pak plánuje platformu využít pro koordinaci Tříkrálové sbírky. S webem ACSA chcipomoct.cz pak projekt sdílí poptávky. Registrovat se jako dobrovolník může kdokoliv z celé České republiky. Pomocníci pracují nejčastěji v kuchyních, jídelnách, prádelních a poskytují základní péči seniorům.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).