Hlavní navigace

Webová aplikace slibuje nejdetailnější ortofotomapy ČR a přímý vstup do katastru

6. 12. 2018

Sdílet

Chytré mapy

Nová aplikace od TopGis slibuje nejpřesnější bezplatně dostupné ortofotomapy i přímý přístup do katastru nemovitostí České republiky.

Mapy jsou dostupné z domény Chytremapy.cz, vývojáři v nich využili spojení leteckých snímků České republiky s přímým přístupem do katastru. Odpadá tak hledání čísla parcel a jejich následné ověřování na webu katastru. Mapy ale zobrazují například i pohled na věcná břemena, způsob vytápění či použitý materiál pro výstavbu budov. „Díky propojení s RÚIAN (Registr územní identifikace, adres a nemovitostí) si mohou uživatelé zobrazit informace o jejich využití, počtu podlaží, druhu vytápění či napojení na kanalizaci,“ popisuje výkonná ředitelka TopGis Drahomíra Zedníčková.

Mezi další funkce aplikace patří možnost měřit vzdálenosti a plochy přímo na mapě. Je také možné získat souřadnice konkrétních bodů, měřit vzdálenosti mezi dvěma a více body, nebo měření plochy, které najde využití například při měření plochy pozemků mimo současné rozdělení na parcely.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).