Hlavní navigace

Weby NÚKIBu a vládního CERTu se hlásily jako nebezpečné, vypršel jim certifikát

22. 10. 2019

Sdílet

NÚKIB

Web Národního úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) se ve webových prohlížečích začal hlásit jako nebezpečný. Úřadu totiž vypršel SSL certifikát, na což moderní prohlížeče už nějakou dobu upozorňují. Vedle webu nukib.cz se se stejným problémem potýkal web vládního bezpečnostního týmu, tedy GovCERT.cz.

Oběma webům certifikát vypršel v pondělí 21. října ve 14:00 hodin. Jejich vystavovatelem je organizace Terena, která evropským výzkumným a dalším institucím certifikáty dávala díky spolupráci s GlobalSign. Terena je ale nyní součástí evropské výzkumné organizace GÉANT, která na SSL certifikátech spolupracuje s DigiCert.

Zástupci NÚKIBu prozatím nebyli k okomentování situace k zastižení.

Aktualizace: 12:40 – Úřad už chybu napravil, oba weby nyní mají platné certifikáty. Na Twitteru NÚKIB se později objevila také omluva a vysvětlení: „Omlouváme se návštěvníkům našich webových stránek za komplikace způsobené neplatnými certifikáty na doménách http://nukib.cz a http://govcert.cz. Problém byl způsoben chybou dnes již bývalého zaměstnance. Stránky jsou již plně funkční, děkujeme za pochopení.“

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).