Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě WEDOS: Díky novému paragrafu může policie až na 90 dnů vypnout jakýkoli web od Danny - Nikoliv, ten vyrok neni pravdivy. Je treba cist...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 2. 2019 14:46

  Danny
  Nikoliv, ten vyrok neni pravdivy. Je treba cist dusledne cely text a nikoliv jen prvni vetu:

  Příkaz podle odstavce 1 nebo 2 je oprávněn vydat předseda senátu a v přípravném řízení státní zástupce nebo policejní orgán. Policejní orgán potřebuje k vydání takového příkazu předchozí souhlas státního zástupce; bez předchozího souhlasu může být příkaz policejním orgánem vydán jen tehdy, jestliže nelze předchozího souhlasu dosáhnout a věc nesnese odkladu.

  Tedy i bez predchoziho souhlasu predsedy soudniho senatu muze policejni organ vydat prikaz k zablokovani. Predseda nebude chtit prikaz vydat treba kvuli pochybnemu zduvodneni - tak si policajt rekne, ze to nesnese odkladu a vezme vse do svych rukou. Ten vyklad je samozrejme extenzivni, ale takovych jsme i pri cinnosti policistu svedky pomerne casto.
 • 20. 2. 2019 12:39

  bez přezdívky

  Zase taková tragédie to není.
  To že provider musí na požádání zaarchivovat obsah webu pro pozdější trestní řízení, není nic proti ničemu. Veřejná data si může archivovat kdokoliv, jsou na to i programy, tohle určitě umí v Krininalistickém ústavu, kdyžtak jim poradím.
  Zablokování webu musí schválit předseda senátu a v přípravném řízení státní zástupce nebo policejní orgán - není tohle stejná podmínka a podobná formulace, jako třeba pro domovní prohlídku?