Hlavní navigace

WhatsApp nově umožňuje posílat videa a fotky, které se zobrazí jen jednou

Sdílet

David Slížek 5. 8. 2021
WhatsApp - mobilní telefon - aplikace Autor: Depositphotos

Komunikační služba WhatsApp přidala novinku – možnost posílat fotografie nebo videa, která se příjemci zobrazí jen jednou a poté se smažou. Funkce nazvaná View Once má podle firmy pomoci při posílání jednorázových nebo citlivých informací. 

„Můžete například poslat jednorázově zobrazenou fotografii oblečení, které si zkoušíte v obchodě, reakci na momentální situaci nebo citlivého údaje, jako je heslo k síti Wi-Fi,“ popisuje WhatsApp možné využití novinky.


Autor: screenshot, Lupa.cz

Fotky či videa poslaná pro jednorázové zobrazení se v telefonu adresáta neukládají, není je možné přeposlat nebo sdílet a pokud je příjemce neotevře do 14 dnů od odeslání, nebude je už moci zobrazit.

Podle WhatsApp nová funkce posiluje ochranu soukromí, ve skutečnosti ale má tato ochrana výrazné limity: příjemci totiž nic nebrání v tom, aby si nepořídil třeba screenshot poslaných fotek nebo záznam videa (třeba druhým telefonem).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 8. 2021 13:26

    Bezejména

    Zobrazí jednou uloží věčně.

    Škoda, že je situace jaká je. Z důvodu, že už google účet mám, logicky pokud mám Androida, tak jsem začal používat hangouts, který splnujě co splňovat má. Google se však rozhodl ho zrušit a nahradit Google Chat který je v záložce pod Gmailem. Je to polofunkční paskvil, kde například na poslání fotky musím fotky posílat po jedné.

    Rozumná konkurence není, buď to je facebook nebo facebook.