Wi-Fi Alliance spustila od pondělí certifikační proces pro zařízení s čipsety podporujícími bezdrátový přenos podle standardu IEEE 802.11ax, které usilují o označení Wi-Fi CERTIFIED 6.
Všechna certifikovaná IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) zařízení ponesou nálepku „Wi-Fi CERTIFIED 6“ a budou muset podporovat ke dnešku nejaktuálnější verzi WPA3, OFDMA modulaci, 1024-QAM, MU-MIMO (umožňuje stahování většího objemu dat naráz a vysílání dat na více zařízení současně), Target Wake Time (technologie, která by měla vést ke snižování spotřeby) či například 160-MHz kanály (umožňují nárůst šířky pásma).
Certifikace je podle aliance nutná pro zajištění dostatečné vzájemné kompatibility. Určitá potíž může přitom spočívat v tom, že řada přístrojů a chipsetů podporujících IEEE 802.11ax standard je již dávno na trhu, schvalovací proces nového standardu totiž trval z pohledu výrobců příliš dlouho (schválený ostatně není dosud) a tržní tlaky jim nedovolily již déle čekat. To je ostatně situace, která se opakuje téměř pravidelně s každou novou verzí Wi-Fi.
IEEE 802.11ax standard slibuje oproti 802.11ac (dnes označovaného také jako Wi-Fi 5) vedle dalšího navýšení rychlosti na kanál především efektivnější práci s kanály samotnými, což by se mělo projevit například v silně zarušeném prostředí, nebo při větším množství připojených zařízení. Využívá k tomu například modulaci pomocí OFDMA (umožňuje efektivně připojit větší množství zařízení simultánně tak, že každé využívá vlastní frekvenční subkanál čímž se snižuje latence). Fanoušky IEEE 802.11n také potěší návrat k podpoře pásem 2,4 GHz a 5 GHz, standard jinak teoreticky podporuje všechna pásma mezi 1 a 7 GHz.