Hlavní navigace

WiFi4EU: nové kolo dotací na vybudování Wi-Fi v obcích vypukne 7. listopadu

Sdílet

David Slížek 5. 11. 2018

Druhý pokus o rozdělení dotací, které mají obcím pomoci s vybudováním zdarma přístupných veřejných Wi-Fi sítí na veřejných místech, odstartuje ve středu 7. listopadu v 13:00 CET. Na svém webu to potvrdila Evropská komise.

V prvním kole iniciativy WiFi4EU Komise rozdělí 2800 voucherů v hodnotě 15 tisíc eur. Obce nebo jejich skupiny se budou o peníze ucházet na speciálním webu systémem „kdo dřív přijde, ten dřív bere“. 

U Komise se už registrovalo přes 19 tisíc potenciálních zájemců z celé EU, z Česka je momentálně registrováno asi 500 obcí.

Jak už jsme psali, první pokus o vypsání soutěže se Evropské komisi příliš nepovedl. Výzvu musela zrušit už tři hodiny po jejím vyhlášení, protože soutěžní web obsahoval zásadní chyby, které znemožňovaly férovou soutěž – viz Blamáž s WiFi4EU: První kolo dotací na obecní internet zdarma se ruší kvůli chybám webu.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 11. 2018 21:26

  no (neregistrovaný) 46.174.58.---

  Co bychom si bez té EU počali. Obce budou mít další prostředky na "malou domů". Politici si zase trošku pomohou.

 • 5. 11. 2018 22:12

  A (neregistrovaný) ---.koleje.cuni.cz

  EU jsou její členové.

  To máš jako se střídáním času:
  Pokud zástupce ČR bude tvrdit, že i nadále chceme střídání času, může se stát, že názory našeho zástupce budou respektovány.

 • 9. 11. 2018 10:08

  db (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  V čem prosím je to výhodnější? Veřejná wifi bude drahá pro obec: obnova zařízení, servis, konektivita do internetu. Všechno jsou to peníze, které obec bude vynakládat průběžně v dalších letech a platit to budou obyvatelé z daní, i když už platí svůj soukromý internet a veřejný používat nebudou. Veřejná wifi bude nebezpečná, každý průměrně schopný hajzlík si udělá fake AP. Kdo to bude využívat? V hospodě/kavárně/na hřišti má wifi provozovatel a babičky na lavičce wifi nezajímá. Pokryto bude jen pár míst, protože pokrýt solidním signálem obec o rozloze kilometr čtverečný není sranda technicky ani finančně.....­........

 • 9. 11. 2018 10:13

  db (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  "Když se vláda, při prosazování dobrých úmyslů, snaží uspořádat ekonomiku, zákonitosti morálky nebo pomáhat vybraným zájmům, náklady přicházejí v neefektivitě, nedostatku motivace a ztrátě svobody. Vláda by měla být rozhodčím, nikoli aktivním hráčem." Milton Friedman

 • 5. 11. 2018 15:31

  Petr (neregistrovaný) ---.ff.cuni.cz

  Je to všestranně výhodnější, než tlačit na mobilní operátory.