Hlavní navigace

Windows 10 Fall Creators Update je tady, přináší změny na povrchu i uvnitř

Sdílet

David Slížek 17. 10. 2017

V úterý 17. října má Microsoft podle plánu začít uživatelům postupně instalovat další update operačního systému Windows 10. Tzv. Fall Creators Update (verze 1709) přináší různá vylepšení samotného systému.

Aktualizace 17. 10. 16:10: Microsoft potvrdil, že začne update distribuovat od 19:00 našeho času (10 AM PDT).

Připravte se na změnu grafického rozhraní, Windows by měly například automaticky „přiškrcovat“ neaktivní programy a nově bude k dispozici Timeline s přehledem, na jakých dokumentech jste v minulosti pracovali. (oprava: uvedení Timeline Microsoft odsunul na rok 2018).

Změny se týkají i aplikací pro práci s fotkami či videem. Windows dostanou například aplikaci Story Remix na základní stříhání videa nebo větší podporu VR a mixed reality zařízení. Sytém také nabízí užší integraci s cloudovým úložištěm OneDrive a také funkci Soubory OneDrive na požádání, která zpřístupňuje všechny v cloudu uložené soubory bez nutnosti je mít zároveň stažené v zařízení.

Změn je samozřejmě mnohem více, ty nejzásadnější shrnuje například tento text Windows Central.

Aktualizaci na Fall Creators Update by vám časem měl nabídnout či automaticky nainstalovat sám systém. Pokud se tak zatím nestalo a nechce se vám čekat, mělo by ji být možné – až ji Microsoft uvolní – ručně stáhnout z webu Microsoftu.

Pokud naopak nechcete update nainstalovat ve chvíli, kdy vám to Microsoft nabídne, ale raději počkáte, návody na zablokování automatické instalace v různých verzích Windows hezky shrnuje tento článek Computerworldu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.