Hlavní navigace

Windows Mobile? Už žádné nové funkce, ani hardware, přiznal viceprezident Microsoftu

9. 10. 2017

Sdílet

Vysoký manažer Microsoftu oficiálně uznal to, co bylo už dlouho jasné: mobilní systém Windows 10 Mobile neuspěl a firma ho nebude dále rozvíjet. Viceprezident Microsoftu Joe Belfiore o víkendu v sérii tweetů potvrdil, že firma bude operační systém už jen udržovat.

„Platformu budeme samozřejmě i nadále podporovat… Opravy bugů, bezpečnostní záplaty a podobně. Ale vývoj nových funkcí/hardwaru není v plánu,“ napsal v jedné ze zpráv.

Znamená to, že systém bude nadále fungovat v určitém „udržovacím modu“. Jinak nad ním ale Microsoft zřejmě zlomil hůl.

Jedním z hlavních problémů Windows Mobile (Windows Phone) je od začátku nedostatek aplikací. Podle Belfiora Microsoft velmi usilovně zkoušel vývojáře nalákat, aby aplikace pro Windows Mobile vyvíjeli. Ale nepovedlo se to. „Platili jsme jim peníze, psali jsme aplikace za ně, ale počet uživatelů je příliš malý na to, aby firmy do aplikací investovaly,“ přiznal.

Operační systémy od Microsoftu drží na celkovém mobilní trhu podíl mezi jedním a dvěma procenty. Windows 10 Mobile byl nástupcem systému Windows Phone 8.1, na kterém stále běží asi tři čtvrtiny mobilních zařízení s operačním systémem od Microsoftu. Podporu Windows Phone 8.1 ukončil Microsoft už v červenci.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).