Hlavní navigace

Wonder Woman 1984 kvůli pandemii přeskočí kina, v Česku bude na HBO Go

22. 2. 2021

Sdílet

Wonder Woman 1984 Autor: Warner Bros.

Filmové studio Warner Bros. kvůli pandemii neuvede očekávaný superhrdinský snímek Wonder Woman 1984 v kinech, ale zpřístupní ho na streamovací službě HBO Max. Na trzích, kde tato platforma ještě není přístupná, využije současnou aplikaci HBO Go. 

Jak informovala tisková mluvčí HBO Europe Pavla Brožková, na českém a slovenském trhu bude premiéra 15. dubna 2021. Bude to mimochodem dva týdny po uvedení v Polsku, Maďarsku a Rumunsku.

Film navazuje na čtyři roky starý snímek Wonder Woman o hrdince z komiksů DC.  Slavnostní premiéra se několikrát posouvala, měla být v červnu 2020, srpnu 2020, říjnu 2020, prosinci 2020… až nakonec bude jen online.

Studio Warner Bros. v prosinci 2020 oznámilo, že obdobnou strategii jako v případě Wonder Woman 1984 uplatní také u dalších chystaných premiér. Letos má v plánu 17 premiér velkorozpočtových snímků, přičemž je na streamovacích službách zpřístupní na dobu jednoho měsíce ve stejný den, kdy by měla být jejich kinopremiéra. Naštvalo tím zejména americké řetězce kin, které doufaly, že velké filmové trháky jim pomohou po případném uvolnění protiepidemických opatření přilákat diváky zpět do kinosálů. Takto však nebudou mít žádný náskok před domácím sledováním. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 2. 2021 8:57

  Ladislav Soukup

  Škoda, že se WB nerozhoduje trošku rychleji a globálně. Od vydání na HBO Max je tento a další skoro obratem na torrentech... Doměnka, že východní Evropa snad bude čekat 2 měsíce na legální možnost streamingu když je pirátská 4k verze ke stažení je jaksi smutně mimo. A předpokládám že na HBO go bude jen HD a ne 4k hdr v Dolby atmos :(
  (a to píšu jako někdo kdo má předplatné HBO... a dalších)

 • 24. 2. 2021 5:42

  sax

  Díky vám jsem pochopil, že se jedná o českou premiéru. Vrtalo mi hlavou, proč se tady mluví o filmu, který už jsem dávno viděl - a to nejsem nadšenec, co musí vše vidět okamžitě, jak to vyjde.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).